دامنه و میزبانی

دامنه و میزبانی وب

امروزه اولین جستجویی که هر شخص جهت رفع نیاز خود انجام می دهد، جستجوی آنلاین است و این جایی است که باید شما نیز حضور داشته باشید.
با گسترش و پیشرفت تکنولوژی، تعداد کاربران اینترنتی در سال های اخیر به شکل فزاینده ای افزایش یافته است. با افزایش تعداد کاربران اینترنت، تعاملات اینترنتی نظیر ارتباطات، خرید و فروش نیز افزایش چشمگیری داشته است. این رشد سریع، باعث شده تا بسیاری از تجارتها در دنیای مجازی نیز وارد عرصه رقابت شوند. نمونه ای از این تجارت ها در دنیای مجازی داشتن وب سایت است.

ثبت دامنه اولین قدم جهت داشتن وب سایت

دامنه، دامین یا دومین در فارسی به معنی قلمرو یا گستره می باشد که محور اصلی وب سایت ها و کلیه فعالیتهای Online و تجارتهای الکترونیکی است. نام دامنه (Domain) نشان دهنده محتوا و خلاصه مطالب و عناوینی است که کاربر اینترنتی انتظار دارد با آن روبرو شود. به عبارتی دیگر نام دامنه (Domain) گویای هدف سازنده وب سایت است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از این رو انتخاب نام دامنه بسیار حیاتی و تاثیرگذار است. دامنه که به صورت دامین یا دومین نیز عنوان می شود، نامی است که همیشه با یک پسوند همراه بوده است و با نقطه از آن جدا می شود. مانند (com, .ir, .net, .org. )
ثبت دامنه اولین قدم جهت داشتن وب سایت است. در صورتی که نام مناسبی به عنوان نام دامنه در نظر بگیرید می‌توانید جایگاه مناسبی در فهرست سایتهای جستجو شده بیابید. ثبت دامنه مناسب مهم ترین رکن اساسی داشتن یک وب سایت خوب است، چنان که حتی با طراحی صفحات وب مناسب و داشتن محتوای خوب، اگر به ثبت دامنه نامناسب مبادرت ورزید، تمام زحماتی که در طراحی وب به کار گرفته شده است از بین خواهد رفت. به عنوان مثال ثبت دامنه طولانی، امکان بروز اشتباه تایپی را بالا برده و دسترسی به وب سایت را هر چند با طراحی وب عالی به مخاطره می‌اندازد.
به علاوه ثبت دامنه در شرکتهای معتبر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که در صورت نیاز به تمدید دامنه پس از مدت مقتضی، در صورتی که شرکتی که مبادرت به ثبت دامین نموده در دسترس نباشد و یا اینکه اطلاعات مالکیت دامنه را در اختیار کاربر قرار نداده باشد، امکان تمدید مجدد دامنه به هیچ عنوان وجود نداشته و تمامی زحمات صاحب وب سایت جهت جذب مشتری و معرفی وب سایت به دیگران به هدر خواهد رفت.

میزبانی وب

هاست مرتبط با دامنه نیز باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. در صورتی که طراحی سایت شما بی نقص بوده و دامنه سایت نیز مناسب باشد اما میزبانی وب مناسبی آن را پشتیبانی ننماید نیز امکان در دسترس نبودن وب سایت وجود دارد. هاستینگ با کیفیت این مساله را تضمین می‌نماید که وب سایت شما در هر زمان دردسترس بوده و از امنیت خوبی برخوردار است.

رایان روش فعال در زمینه ارائه خدمات مرکز داده

رایان روش فعال در زمينه  ارائه  خدمات مركز داده (Data Center Services)  می باشد. این خدمات شامل میزبانی وب (Web Hosting), ثبت دامنه (Domain Registration)  است.
- جهت مشاهده لیست قیمت مربوط به خدمات دامنه و میزبانی وب ارائه شده توسط شرکت رایان روش کلیک کنید.
- جهت مشاهده سرویس های دامنه و میزبانی کلیک کنید.